RODZAJE PIERSI I DEFORMACJI

 

Celem naszej Akademii jest pokazanie kobietom jak prawidłowo zadbać o swój biust poprzez odpowiedni dobór biustonosza. Jak nadać mu naturalny kształt modelując przy tym swoją sylwetkę. Jak dobrać stanik, dbając przy tym o zdrowie piersi.

Tworząc sklep internetowy pragniemy podczas konsultacji telefonicznej, bądź mailowej dopasować jak najbardziej odpowiedni biustonosz. Pomożemy w określeniu rozmiaru oraz po podaniu niezbędnych informacji postaramy się dobrać odpowiednią konstrukcję biustonosza.

Informacje zawarte w tej zakładce pomogą określić jaki przybliżony kształt mają Wasze piersi. Przybliżony, ponieważ u każdej z nas jest on unikatowy… Na swojej drodze brafittingowej jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać dwóch takich samych biustów. Zdarzają się podobne, ale każdy jest wyjątkowy:)
Określenie rozstawu , gęstości skóry , oraz naturalnego osadzenia biustu dopełni niezbędne informacje potrzebne do określenia w której grupie biustonoszy najlepiej się rozglądać.

Poniżej przedstawiam naturalny proces opadania kobiecych piersi różnej wielkości.
Zapewne ma na to wpływ ciąża i karmienie piersią, utrata wagi, itp.
Jednak u wielu kobiet następuje on przedwcześnie. Noszenie biustonoszy, które nie spełniają funkcji podtrzymania, znacznie przyśpiesza ten proces. Głównie w tym szczególnym okresie jakim jest ciąża i karmienie piersią, kiedy to biust szybko rośnie i przybiera na wadze, brak odpowiednio podtrzymującego biustonosza powoduje obwiśnięcie biustu. Również uprawianie sportu bez dobrze dobranego biustonosza sportowego naraża biust na nieodwracalne zmiany.

 

Stadia opadania piersi

 

Jak sprawdzić czy nasz biust zaczął opadać?
Naturalną wysokością piersi jest połowa odległości mierzona od ramienia do łokcia.

 

 

Osadzenie biustu określamy sprawdzając odległość pomiędzy linią ramion, a linią górnej części biustu. W zależności od osadzenia dobieramy odmienne modele biustonosza.

 

Linia obojczyka
Linia obojczyka
Linia górna biustu
Linia górna biustu
Linia dolna biustu
Linia dolna biustu
Wysoko osadzony (najczęściej u nie za wysokich kobiet, jednak nie jest to regułą. Biust po uniesieniu zaokrągla się w górnej jego części)
Nisko osadzony (najczęściej kobiet wysokich i o średnim wzroście. Przy wiotkiej skórze po uniesieniu piersi do góry nie tworzy się wyraźne zaokrąglenie.)
 

 

Rozstaw to odległość mierzona w centralnej części klatki piersiowej. Piersi mogą być „zrośnięte” lub oddzielone na różną odległość. W zależności od rozstawu wybieramy różne konstrukcje biustonosza.

 

Szeroki rozstaw - mniejszy rozmiar biustu Szeroki rozstaw - większy rozmiar biustu
Średni rozstaw - mniejszy rozmiar biustu Średni rozstaw - większy rozmiar biustu
Bliski rozstaw - mniejszy rozmiar biustu (piersi zrośnięte) Bliski rozstaw - większy rozmiar biustu

 

Deformacje

 

Brak deformacji
Początki deformacji
Zaawansowana deformacja

 

1) Bez względu na rozmiar i wiek najczęściej tworzą się zgrubienia w okolicy pachy. Potocznie nazywane ”bułeczkami”. Często mylone z nadwagą, a w rzeczywistości jest to odkształcenie piersi od za małych miseczek. Noszenie dobrze dobranych biustonoszy, okalających całą pierś wraz z „bułeczkami” powoduje ich wchłonięcie.

 

2) Przy większym rozmiarze „bułeczki” wyraźnie uwidaczniają się po uniesieniu piersi do góry, tworząc widoczne zagłębienie, wcięcie praktycznie niemożliwe do wygładzenia. Jest widoczne nawet po założeniu dobrze dobranego biustonosza. Nie dzieje się tak tylko przy bardziej wiotkim biuście.

 

3) Brak deformacji biustu w okolicach pachy; dzieje się tak przy skórze z utraconą jędrnością. Najczęściej w biustach nisko osadzonych.

 

 

Na koniec troszkę humoru.
Poniżej przedstawiam przykładowe rodzaje biustów